کلمه کلیدی را وارد کنید

اخبار

مناجات الغافلین تازه‌ترین نوشته محمد مهدی رسولی منتشر می‌شود

مناجات الغافلین تازه‌ترین نوشته محمد مهدی رسولی منتشر می‌شود

تازه‌ترین نوشته محمد مهدی رسولی با نام مناجات الغافلین در دست انتشار؛

نشر جام جم «مناجات‌الغافلین» را منتشر می‌کند .

محمدمهدی رسولی، نویسنده و تصویرگر، جدیدترین اثر خود برای نوجوانان با نام مناجات الغافلین، توسط نشر جام جم منتشر می‌کند.

به گزارش روابط عمومی نشر جام جم، محمدمهدی رسولی، جدیدترین اثر خود را در حوزه نوجوانان، با نام مناجات الغافلین توسط نشر جام جم منتشر می‌کند.

بنابر این گزارش،‌ رسولی در «مناجات‌الغافلین»، سعی کرده در راز و نیازی عامیانه با خدا، از بین رفتن 20 خصلت اخلاقی و ویژگی‌ ناپسند را از خدا درخواست نماید.

ترس‌، حسد، دورویی و … از جمله خصیصه‌هایی است که رسولی دراین کتاب با ادبیاتی طنز گونه و به شکل یک مناجات با پروردگار، در کنار تصاویری نگارگری شده توسط وی، به نگارش دراورده است.

محمد مهدی رسولی نویسنده و تصویرگر :

محمد‌مهدی رسولی نویسنده کتاب‌هایی همچون جاده‌ای از ابر ،آمین کتاب تقدیر شده‌ی بیست و هشتمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، بند بازی روی تن آب و …در سال 1342 در شیراز متولد شد.

او فعالیت خود را در سال‌های ابتدایی نوجوانی شروع کرد و اولین شعر بلند خود را در سن 15 سالگی با نام “سرزمین سیاه ” منتشر کرد، وی با  تالیف و تصویرگری کتاب ” کودکی از اریتره‌ام “ در شهریور 1358 فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد. پس از آن محمد‌مهدی رسولی فعالیت حرفه‌ای خود را با به روی صحنه بردن دونمایش کوتاه به نام های ” یک آغاز ” و ” زنگ اول “ در بهمن 1358 ادامه داد.

وی ساخت فیلم داستانی، ساخت انیمیشن، اجرای نمایش، طراحی و اجرای برنامه تلویزیونی ،نگارش تله تئاتر و نمایشنامه، برگزاری اولین نمایشگاه انفرادی نقاشی در خانه ی آفتاب،نگارش و کارگردانی مجموعه تلویزیونی “مداد سبز” ، ساخت دو برنامه ی تلویزیونی برای شبکه دو، طراحی و کارگردانی مجموعه‌ی تلویزیونی “اکسیژن”، نگارش فیلم نامه “روح الله، پسر ایران “، تاسیس نگارخانه ی ” رسولی” ، طراحی وساخت مجموعه تلویزیونی ” عکس و مکث “، طراحی و ساخت برنامه‌های تلویزیونی ” راز درخت سخنگو ” ، ” اسرار اتاق آبی ” ، ” آبنبات تلخ ” ،” یک فنجان فیل ” را نیز در کارنامه درخشان خود دارد.

جهت مشاهده کتابخانه جام جم کلیک کنید

محمدمهدی رسولی، نویسنده این کتاب، در توضیح «مناجات‌الغافلین» آورده است:

اگر می‌خواهی با خدا صحبت کنی، این کتاب را نخوان!

اگر می‌خواهی صادقانه،‌ بی کلک و بی‌ریا با خدا صحبت کنی، این کتاب را نخوان!

اگر می‌خواهی وقتی با خدا صحبت می‌کنی، خودخواه، متکبر و عبوس نباشی، این کتاب را نخوان!

حالا اگر خیلی اصرار داری این کتاب را بخوانی، هرچه می‌توانی کمتر بخوان؛ پنج صفحه، یا حتی یک صفحه، اگر فقط یک جمله‌اش را خواندی که چه بهتر.

اگر ناگهان همه‌اش را خواندی، بدان که آدم‌های این کتاب هنوز ادب و آداب نیایش را نمی‌دانند.

از خدا برای آن‌ها بخواه که موقع، مناجات، صادقانه، بی‌کلک و بی‌ریا با او صحبت کنند.

بنابراین گزارش، سید مهدی شجاعی، بر این کتاب مقدمه نوشته است و مراسم رونمایی از آن در ماه مبارک رمضان توسط نشر جام جم برگزار خواهد شد.

زمان انتسار کتاب

این کتاب در 48 صفحه، هم‌اکنون مراحل چاپ را طی می‌کند، و پس از صحافی و آماده سازی جهت بهره‌برداری علاقمندان عرضه خواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شد