کلمه کلیدی را وارد کنید

اخبار

روز جهانی زمین پاک 02 اردیبهشت سال 1398

روز جهانی زمین پاک 02 اردیبهشت سال 1398

 تاریخ روز جهانی زمین پاک:

روز جهانی زمین پاک هر ساله در تمامی دنیا در 22 آوریل شروع می‌گردد.

در کشور عزیزمان ایران نیز همزمان با تمامی کشور های دیگر این روز را به یکدیگر یادآور می‌شوند که نباید سیاره خود، زمین را فراموش کنند و به فکر حفظ آن باشند . دوم اردیبهشت ( 02 / 02 / 1398 ) در ایران شروع روز جهانی زمین پاک است .

اهمیت و فلسفه روز جهانی زمین پاک :

روز زمین پاک ، روزی است برای افزایش آگاهی و قدردانی نسبت به محیط زیست و ارج نهادن برای کرهٔ زمین است.

این روز را در سراسر دنیا دو بار در سال یادآور می‌شوند که یک بار آن در طول فصل بهار و در نیمکره شمالی ( ۲۲ آوریل) و یک بار دیگر در طول فصل پاییز و در نیمکره جنوبی (که فصل بهار آن نیمکره محسوب می‌گردد) برگزار می‌شود.

تاریخچه‌ی روز زمین پاک

در سال 1969، جان مک مونل فرزند یک مبلغ دینی مستقل و علاقمند به عرصه دین،علم و صلح، ایده‌ی اصلی برگزاری یک روز جهانی به نام روز زمین پاک را در همایش یونسکو درباره محیط زیست مطرح کرد و در همان سال پرچم زمین پاک را طراحی کرد.
اوتانت دبیر کل وقت سازمان ملل (1962-1971) از ایده مک کونل استقبال کرد و این روز به یک روز جهانی در تقویم‌های سراسر دنیا تبدیل شد.

متن پاک

فعالیت هایی که در روز زمین پاک یاد‌آور می‌شویم :

نشنال جئوگرافیک برای آن که هر فرد در گوشه و کنار دنیا بتواند تاثیری ذر حفظ محیط زیست داشته باشد پیشنهاداتی را از فعالیت های ساده طراحی کرده است برخی از این پیشنهادات را باهم می‌خوانیم :

  1. صرفه جویی در استفاده از کاغذ: طبق این پیشنهاد از مردم درخواست می‌کنیم تا حد امکان از کاغذ استفاده نکنند و کارهایشان را بدون استفاده از کاغذ به انجام برسانند. برای مثال :
  • قبض‌ها را بصورت اینترنتی پرداخت کنیم.
  • نشر الکترونیک : کتاب‌ها را بصورت الکترونیکی و از نرم افزارهای تهیه شده برای این امر استفاده کنیم.شما می‌توانید جهت دانلود اپ کتابخوان جام جم بر روی کلمه دانلود  کلیک کنید.
  • از اتوماسیون های اداری بهره ببریم.
  • و …

2. کاشت نهال : کاشت هر نهال علاوه بر اینکه سال‌های سال، خاطره خوشی برای شما می‌سازد، کمکی هم به محیط زیستتان می‌کند، تا در انبوه سازی و ساخت محیط زیستی سبز نقشی مهم داشته باشید.

3. در محیط کارتان مخصوصا اگر محیط‌های اداری فعالیت دارید، در سبز بودن محیط زیست نقشی داشته باشید. شما می‌توانید با یک گلدان خانگی علاوه بر تاثیر در محیط کاریتان در سبز بودن محیط زیست نقشی داشته باشید‌.

4. در مصرف آب صرفه جویی کنیم.

5. از وسایل حمل و نقل عمومی برای سفرهای روزانه استفاده کنیم.

به امید بهتر شدن محیط زیستمان.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شد