News

بهترین داستان نویس خودنویس در مراسم اختتامیه خودنویس معرفی شد

بهترین‌ داستان نویس‌های خودنویس در اختتامیه خودنویس معرفی شدند

مراسم اختتامیه مسابقه داستان نویسی خودنویس، با معرفی برگزیدگان این رویداد بزرگ ادبی، عصر یک‌شنبه 15 اردیبهشت در باغ کتاب تهران برگزار شد.

مسابقه سراسری داستان نویسی «خودنویس» با معرفی برگزیدگان و آثار قابل تقدیر به کار خود پایان داد.

مروری بر مراسم اختتامیه خودنویس

در این مراسم نشرجام جم پذیرای  داوران و مربیان و برگزیدگان مسابقه خودنویس و همچنین، مدیران و مسئولان حوزه نشر و رمان‌نویسی، بود؛ قاسم صفایی‌نژاد، مدیر نشر جام جم، در مراسم مسابقه داستان نویسی «خودنویس»، با اعلام برنامه‌های سال 98 نشر جام جم اعلام کرد: نشر جام جم، مسابقه خودنویس را در موضوعات و شاخه‌های دیگری نیز دنبال خواهد کرد، که اخبار آن در طول سال اعلام خواهد شد.

وی با تاکید بر مشارکت سراسر مردم ایران اعلام کرد، در این مسابقه تنها 25درصد شرکت‌کنندگان تهرانی بوده‌اند.

در این مسابقه بیش از 450 اثر دریافت شد که 20 اثر شایسته راهیابی به مرحله بعد تشخیص داده شده و برای شرکت در کارگاه‌ها و پرورش داستان‌ها به کارگاه‌های خودنویس دعوت شدند.

20 نفر طلایی خودنویس در 4 گروه با حضور 4 مربی تقسیم بندی شدند، مربیان خودنویس به تریتیب خانم‌ها  وجیهه سامانی، سارا عرفانی، آقایان محمد مهدی رسولی و محمد رضا شرفی خبوشان بوده‌اند.

مدیر نشر جام جم  همچنین از راه‌اندازی نشرسرای خودنویس برای پرورش و استعدادیابی نویسنده‌های ایرانی، خبر داد و گفت: آموزش مجازی برای علاقمندان و تشکیل حلقه‌های کتاب‌خوانی در سراسر کشور از دیگر برنامه‌های این نشر خواهد بود.

این مراسم با سخنرانی دکتر سید بشیر حسینی، عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما ادامه یافت؛ وی با تاکید بر استعدادیابی در نسل جدید کشور، از تلاش‌ها برای شکوفایی استعدادهای نویسندگی کشور قدردانی کرد.

جهت مطالعه کامل آنچه در خودنویس گذشت وارد لینک شوید : jjp.ir/khodnevis

رونمایی از کتاب صوتی «سه کاهن»

در ادامه، مراسم رونمایی از کتاب صوتی «سه کاهن» نوشته مجید قیصری، جدید‌ترین تولید «قناری»، برند تولید کتاب‌های صوتی جام جم، برگزار شد و فریبا فصیحی بخش‌هایی از کتاب را به صورت زنده برای حضار اجرا کرد.

مجید قیصری

مجید قیصری

چگونگی رای گیری و محاسبه آراء :

مراسم اختتامیه خودنویس با اعلام برندگان بخش آرای مردمی ادامه یافت، و محمد صدوقی، مدیر عامل طاقچه، چگونگی رای گیری و محاسبه آرا را تشریح کرد. در این بخش یکی از میهمانان سوالی را مطرح کردند که چگونه می‌شود عدالت را برقرار کرد زمانی که خیلی از رای دهنده‌ها کتاب را کامل نخوانده‌اند؟

محمد صدوقی مدیر عامل طاقچه در پاسخ این میهمان عزیز گفتند : خاصیت رای مردمی در این است، برخی ممکن است شبکه سازی کنند، برخی از فامیل و آشنایان و برخی در فضای مجازی، کاری که در نشر جام‌جم اتفاق افتاد این بود، هر دستگاه تلفن هوشمند فقط اجازه ثبت 3 رای را داشته باشد و این با این فرض بوده یک نفر داستان نویس و 2 تن از اعضای خانواده ایشان بتوانند با یک دستگاه تلفن هوشمند رای خود را ثبت نمایند.

و اما برندگان آراء مردمی

برندگان بخش آرای مردمی به ترتیب اول تا سوم به شرح ذیل می‌باشد :

  1. زینب یوسف ستار آذری نویسنده داستان « دوربرگردون»

2.  محمود مرادی گمش تپه نویسنده داستان «یک شهر، یک پدر»

3. مرجان ارتند نویسنده داستان «شب را باور مکن»

 

جایزه ویژه 100 میلیون ریالی برای بهترین داستان نویس خودنویس

جایزه ویژه صدمیلیون ریالی  برای اولین مسابقه داستان‌نویسی خودنویس، به علی درزی، برای داستان «میرزا مقنی گورکن» اهدا شد.

علی درزی

علی درزی

میرشمس‌الدین فلاح هاشمی، دبیر علمی این مسابقه، با اشاره به ملاک‌های داوری، و آثار دریافتی تاکید کرد: تمامی شرکت‌کنندگان در این مسابقه برای بار اول داستان خود را عرضه کرده و تاکنون هیچ کتاب چاپ شده ای نداشته‌اند.

هیئت داوران مسابقه خودنویس ، داستان «حوری‌نساء» نوشته عبدالرضا شریفی‌نیا را نیز شایسته تقدیر دانست.

20 نفر طلایی خودنویس

در انتهای این مراسم نیز، به 20 برگزیده برتر خودنویس، لوح یادبود اهدا شد.

 

20 نفر طلایی خودنویس

20 نفر طلایی خودنویس

 

عکس‌ها و خاطرات ثبت شده توسط دوربین‌ها:

[ngg src=”galleries” ids=”1″ display=”basic_thumbnail”]

ارسال نظر

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند